Pytanie:
Alternatywy octu i kombinacje ryżu w robieniu ryżu do sushi
dassouki
2010-07-22 16:52:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  1. Jakie są alternatywy octu do robienia ryżu do sushi? Wiem, że najlepiej jest używać octu ryżowego, ale czy ktoś kiedykolwiek próbował go z octem z białego wina lub na przykład octu jabłkowego? Kontynuuj odpowiedź na to pytanie, czy dodałbyś lub mniej octu?

  2. Jakie są kombinacje ryżu, których ktoś może użyć? Myślę o kolejnej partii, mógłbym zrobić 80% ryżu do sushi, 20% basmati lub 70% ryżu do sushi i 30% arborio. Czy ktoś próbował takich kombinacji, a jeśli tak, to jak to się skończyło?

Dwa odpowiedzi:
#1
+7
papin
2010-07-22 17:34:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie robiłem, ale jadłem sushi Arborio, z włoskim smakiem, a tutaj, w Waszyngtonie, jadłem sushi o smaku latynoskim. To wszystko było świetne. Sushi Arborio wydawało mi się zwykłym ryżem Arborio.

Ocet ryżowy jest słodki i mniej kwaśny (4% w porównaniu z 6%), więc jeśli spróbujesz różnych octów, możesz najpierw trochę go rozcieńczyć i następnie porównaj pod kątem słodyczy. Powiedzmy, że masz 2 łyżki octu na 6%, a następnie dodaj jedną łyżkę wody, aby obniżyć do 4%.

#2
+5
Aant
2010-07-24 20:12:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W nawiązaniu do doskonałego komentarza Papina, być może będziesz musiał dostosować się do słodyczy - więc np. jeśli zdecydujesz się użyć octu z białego wina, a także go rozcieńczając, dodam trochę cukru do smaku.

Jeśli chodzi o twoje pierwsze pytanie, istnieje duża różnica między ryżem długoziarnistym a ryżem krótkoziarnistym. Więc Arborio jest OK jako substytut, jeśli chcesz; jednak ziarna Basmati nie sklejają się ze sobą prawie tak dobrze, więc jeśli wybierzesz tę opcję, twoje sushi będzie bardziej prawdopodobne!

Och, jeśli jesteś / dobry / w zwijaniu sushi i odpowiednio ugotuj ryż basmati (użyj trochę więcej wody), nadal będzie działać, po prostu nie będzie tak dobry. (W szczególności smakuje nijakie)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...