Pytanie:
Jakie są zalety stosowania osłonki naturalnej do produkcji kiełbas?
Tree77
2010-07-21 23:55:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaraz zrobię parówki i potrzebuję osłonki. Jakie są zalety stosowania osłonki naturalnej do produkcji kiełbas?

Cztery odpowiedzi:
#1
+6
Iuls
2010-07-22 00:10:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli planujesz wędzić swoją kiełbasę, osłonki naturalne pozwolą na większe wnikanie dymu niż wiele osłonek nienaturalnych i nie nadadzą mięsu żadnych dziwnych smaków. To powiedziawszy, kiedy po raz pierwszy otworzysz pojemnik z naturalnymi osłonkami, mogą one mieć silny zapach z powodu nagromadzenia się gazu; pozwól im przewietrzyć (w lodówce!) i wszystko będzie dobrze.

Zauważ, że jeśli musisz trochę wyczyścić, „delikatne” skrobanie dużą łyżką robi cuda - robiliśmy to jako dziecko, kiedy konserwowaliśmy własne mięso i robiliśmy DUŻO kiełbas - wędząc je wszystkie. Możesz łatwo odwrócić je na lewą stronę, aby dostać się z obu stron, jeśli użyjesz odrobiny (pełnej filiżanki?) Wody jako „popychacza”.
#2
+5
kls
2010-07-22 07:41:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście uważam, że naturalna osłonka ma lepszą teksturę, bardziej „trzaskającą”, że tak powiem.

Zdecydowanie uważam, że nienaturalne osłonki mają tendencję do wytwarzania bardziej gumowatej kiełbasy.
#3
+2
Frank Nap
2011-09-01 06:20:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naturalne osłonki ułatwiają również oddychanie suszonej kiełbasy i pozwalają wypłynąć wodzie (co eliminuje rozwój bakterii w środku). Trudno byłoby również jeść, jeśli robisz świeżą kiełbasę; byłoby to jak zjedzenie bolonki bez usuwania skóry.

#4
  0
Mark Schultheiss
2010-09-08 00:28:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osłonki naturalne mają tendencję do „cienkich”, gdy palisz je częściej niż sztuczne, co wydaje się umożliwiać lepsze / bardziej równomierne przenikanie smaków wędzenia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...