Pytanie:
Jak gotować przegrzebki?
papin
2010-07-16 10:16:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lubię trochę karmelizowanych przegrzebków, ale za każdym razem, gdy je smażę, robię ogromny bałagan. Wszędzie rozpryskuje się olej. Jakieś wskazówki? Powinienem je grillować? Czy mogę używać piekarnika? (Staram się używać przegrzebków bez tripolifosforanu sodu).

Pięć odpowiedzi:
#1
+11
hobodave
2010-07-16 18:52:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość ludzi, których znam, którzy gotują przegrzebki, faktycznie je rozgotowali. Zawsze kupuję przegrzebki z gatunku sushi od mojego sprzedawcy ryb. Można je spożywać na surowo i są najsmaczniejsze, gdy są gotowe. Jeśli jednak chcesz dodać trochę dodatkowego smaku i ożywić ich wygląd, wtedy krótko obsmaż je na dużym ogniu. Jeśli możesz je dostać z wysokiej jakości źródła (prawdopodobnie nie z supermarketu) i nie masz ochoty na jedzenie surowych / rzadkich owoców morza, nigdy nie spojrzysz wstecz.

Chyba że przegrzebki zostały namoczone w solanka, a kupujesz przegrzebki dobrej jakości. Nie trzeba ich spłukiwać. W przeciwnym razie opłucz je dokładnie i osusz ręcznikiem papierowym.

Aby je dobrze obsmażyć, po prostu rozpuszczam łyżkę masła lub dwie na nieprzywierającej patelni. Używam możliwie największego ciepła (od średniego do wysokiego), do którego chcesz włożyć przegrzebki, tylko w momencie, gdy masło ledwo zacznie dymić. Często widziałem, jak ludzie sugerują użycie masła klarowanego, ale jestem zbyt leniwy, aby spróbować. Umieść przegrzebki na patelni i gotuj przez 30-60 sekund z każdej strony. Nie przesuwaj ich po patelni, w przeciwnym razie nie będą się tak ładnie palić. To jest dla przegrzebków wielkości małej dziecięcej pięści. Jeśli masz mniejsze, możesz potrzebować mniej gotować.

Tylko krótka aktualizacja, ponieważ wydaje mi się, że nie podkreślam tego wystarczająco. Świeże, wysokiej jakości przegrzebki absolutnie nie są przeznaczone do dobrego ugotowania. Będą gumowate, kropka. Jeśli jesteś do nich przyzwyczajony w ten sposób, to naprawdę tracisz.

#2
+7
Pulse
2010-07-16 10:30:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas gotowania przegrzebków używaj świeżej odmiany, a nie tych, które są w solance. Po wyczyszczeniu i zdjęciu stopy upewnij się, że są suche lub przynajmniej nie kapią wodą, ponieważ spowoduje to rozpryskiwanie się oleju.

Alternatywą byłoby owinięcie każdego przegrzebka bekonem i nałóż na szpikulec patyczkiem koktajlowym lub patyczkiem satynowym, dodaj trochę soku z cytryny i gotuj w piekarniku przez 15 do 20 minut.

#3
+4
Sam Holder
2010-07-16 15:25:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sugerowałbym, abyś miał za dużo oleju. Odkryłem, że z nieprzywierającą patelnią tak naprawdę nie potrzebujesz oleju lub po prostu niewielkiej ilości. Po prostu przygotuj patelnię ładną i gorącą, włóż przegrzebek i zostaw ją w spokoju na kilka minut, czas będzie zależał od wielkości przegrzebków, a następnie obróć i zakończ drugą stronę, zwykle trochę krócej. podawać stroną, którą najpierw upieczono, skierowaną do góry.

Upewnij się, że wyschły przed włożeniem ich na patelnię, to dobry pomysł. a jeśli masz dużo do ugotowania, możesz to zrobić, aż będą prawie gotowe na drugiej stronie, a następnie wyjmij na blachę. potem, gdy je wszystkie upieczesz i będziesz gotowy do podania, możesz upiec je w gorącym piekarniku przez kilka minut, aby wykończyć wszystko razem, wtedy wszystko jest gotowe do użycia w tym samym czasie.

Najbardziej podoba mi się ta odpowiedź. To rozwiązuje jej problem.
Pamiętaj, aby rozgrzać patelnię z olejem. (ogrzewanie suchej patelni z nieprzywierającą powłoką może ją zepsuć i zabić wszystkie ptactwo domowe w domu)
#4
  0
Divi
2015-12-21 02:54:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chodzi również o robienie bałaganu, możesz użyć osłony przeciwbryzgowej, aby zmniejszyć wszędzie rozpryski oleju. Niedawno kupiłem jeden i bardzo pomaga.

#5
  0
brianlmerritt
2017-12-20 22:57:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Całkowicie zgadzam się z @Hobodave re fresh przegrzebki. Można też kupić mrożone przegrzebki, które zanurzam w jasnym jajku, następnie lekko obtaczam w panko, solą morską, chilli i pokruszonym czarnym pieprzem. Z mrożonek trzeba gotować / obtaczać, więc zdobądź naprawdę smaczne przegrzebki z lekko pikantną polewą. Mniejsze przegrzebki wyglądają niesamowicie dzięki tej metodzie i są bardziej zrównoważonym produktem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...