Pytanie:
Jak zrobić domowej roboty kiełbasę bez maszynki do mięsa / nadziewarki do kiełbas?
Tree77
2010-07-21 21:15:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mam ochoty wydawać setek dolarów na ten specjalistyczny sprzęt do produkcji kiełbasy, którego mogę używać tylko kilka razy w roku.

Muszą istnieć inne alternatywy!

edytuj: nie Bateria kuchenna (tak, wiem, że to jeszcze bardziej utrudnia)

Myślę, że dostałem swoją maszynę do mięsa w nieskazitelnym stanie na wyprzedaży garażowej, kiedy ktoś się przeprowadzał. Był w nieskazitelnym stanie, wyglądał, jakby nigdy nie był używany, a kupiłem go za mniej niż 10 dolarów. (Mam też młynek do żywności, ale wyglądało na to, że był bardziej użyteczny). Nie musisz kupować * wszystkiego * zupełnie nowego, a ponieważ nasze starsze pokolenie jest wysyłane do domów opieki przez swoje dzieci, istnieje skarbnica żeliwnych patelni z dziesięcioleciami sezonowania i innych wspaniałych odkryć. (i um ... nie mam jednak nadziewarki do kiełbasek)
Pasztety z kiełbasą? Ściśle mówiąc, nie ma reguły, że kiełbasa (mięso) musi być w formie kiełbasy (linki).
Pięć odpowiedzi:
#1
+5
Tim Sullivan
2010-07-21 21:33:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, nie musisz wydawać setek dolarów, ale być może będziesz musiał włożyć więcej smaru na łokcie. Możesz dostać ręczną maszynkę do mięsa za około 30 USD i ręczną nadziewarkę do kiełbas za mniej więcej tyle samo. Możesz zaoszczędzić na młynku, jeśli masz robot kuchenny lub blender, który może sobie poradzić z mięsem.

Zakładam, że byłoby to „oszczędzić na młynku”, gdybyś miał robot kuchenny. (w takim przypadku będziesz chciał to pulsować, aby upewnić się, że nie wyszło zbyt drobno posiekane ... Przekonałem się o tym, gdy miałem około 8 lat i miałem ochotę zrobić przepis na klopsiki z książki kucharskiej moich super przyjaciół ... i zanim mnie zapytają, nie, nie mam pojęcia, jak udało mi się używać robota kuchennego lub kuchni bez nadzoru, gdy miałem 8 lat)
#2
+2
hobodave
2010-07-21 21:19:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy masz mikser stojący KitchenAid? Jeśli tak, proponuję zakupić następujące dodatki: Przystawka do młynka do żywności KitchenAid FGA do mikserów stojących i Przystawka do napełniania kiełbasek KitchenAid SSA do młynka do żywności. Łącznie kosztują mniej niż 50 USD i są wystarczająco małe, aby zmieścić się w głębokiej szufladzie lub szafce.

#3
+1
Peter V
2010-07-21 21:43:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli jesteś dobry w pracy z nożem, możesz po prostu pokroić wszystko bardzo dobrze na kiełbasę, ale nie będzie smakować tak dobrze; będziesz mieć pewne problemy z kontrolą temperatury również podczas ubijania go.

Poparłbym sugestie dotyczące zakupu używanego młynka lub pomocy kuchennej i przystawki (serio, pomoc kuchenna jest koniecznością . Będziesz go używać przez cały czas.)

#4
  0
NBenatar
2010-09-08 01:10:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz kupić różne składniki w zależności od tego, ile wysiłku jesteś w stanie włożyć:

Wiele miejsc będzie robić gotowe kiełbaski, które możesz zrobić samodzielnie, ale w okrywie (możesz dodać własne przyprawy do tego mięsa ).

Dobry rzeźnik zmieli dla ciebie mięso - jestem pewien, że nawet doradziliby ci proporcje poszczególnych mięs (użyłbym boczku i łopatki wieprzowej z może trochę tłustym dodatkiem) i prawdopodobnie mógłbyś nawet zmusić ich do użycia innych mięs (wołowiny?).

Jedną z metod, które widziałem (ale nie wypróbowałem osobiście) jest użycie rękawa do wyciskania z osłonką na końcu, aby ścisnąć kiełbasę mięso w osłonce, trzeba by było co jakiś czas zawiązywać (chyba że chciałeś oczywiście gigantyczną kiełbasę: D)

#5
  0
Chef Flambe
2012-01-18 15:07:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, jeśli chcesz iść do zupełnie starej szkoły, idź i kup trochę ubitego tłuszczu. To membrana, która utrzymuje razem wnętrze. Twój lokalny rzeźnik może ci je kupić.

Zdobądź mięso i tłuszcz, a następnie zacznij siekać jak szalony, aby kostka była jak najmniejsza. (Lub udaj się do lokalnego rzeźnika i poproś go, żeby to dla ciebie zmielił. To nie będzie kosztować dużo.) Dodawaj przyprawy i tak dalej, aż będzie to, czego chcesz. Wiesz, postępuj zgodnie ze swoim ulubionym przepisem.

Zacznij robić kotlety / kłody / kopce w kształcie jajka / dowolny kształt mięsa i zawiń je w ubity tłuszcz.
Miłym dodatkiem jest włożenie liścia laurowego do każdego opakowania.

Aby ugotować, zarumieniasz je i albo duszisz jak kilka tradycyjnych brytyjskich potraw (których nazwa nie jest bardzo komputerowa) lub po prostu wrzucasz do piekarnika i upiekasz.

Masz to. Mięso mielone, takie jak kiełbasa, które można zrobić bez użycia nowoczesnych gadżetów.

Pamiętaj, że wiele można powiedzieć o tych tanich maszynkach ręcznych za 25 USD!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...