Pytanie:
W jaki sposób potrawy gotują się inaczej na grillu z otwartą górą niż na grillu przykrytym?
Nick Larsen
2010-07-21 23:15:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tytuł mówi wszystko, w jaki sposób jedzenie gotuje się inaczej na grillu z otwartym dachem niż na grillu przykrytym?

Trzy odpowiedzi:
#1
+7
iHeartGreek
2010-07-21 23:28:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje mi się, że jest to różnica między smażeniem a pieczeniem. Grill z otwartym dachem gotuje tylko od spodu (trochę jak pieczenie, ale nie od góry). Pieczony lub „zakryty” grill równomiernie rozprowadza ciepło.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.epicurious.com/articlesguides/howtocook/primers/grilling_lightingandgrilling

Właśnie tam dwukrotnie sprawdziłem swoje przypuszczenia i otrzymałem metaforę smażenia i pieczenia.

#2
+5
Satanicpuppy
2010-07-21 23:24:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To różnica między ciepłem promieniowania a ciepłem konwekcyjnym.

Promieniowanie jest świetne do przypalania i jest wytwarzane przez węgiel drzewny / palniki. Zawsze będziesz mieć (w przybliżeniu) taką samą ilość promieniowania cieplnego, niezależnie od tego, czy blat jest uniesiony czy opuszczony.

Ciepło konwekcyjne jest równie dobre do gotowania, ale nie zamierzasz weź pyszną skórkę. Gdy grill jest przykryty, uzyskasz znacznie więcej ciepła konwekcyjnego, a odkrytego - o wiele mniej.

Więc promieniowanie cieplne jest odsłonięte, a konwekcyjne ciepło?
Cóż, w zadaszonym grillu też jest ciepło. To jest po prostu połączone z pośrednim ciepłem.
@NickLarsen: Tak czy inaczej dostaniesz część z obu, ale jeśli jest przykryta, otrzymasz dużo więcej ciepła konwekcyjnego, a jeśli jest odkryta, otrzymasz znacznie * mniej * ciepła konwekcyjnego. W obu przypadkach uzyskasz mniej więcej taką samą ilość promieniującego ciepła, ale jeśli gotujesz steki, prawdopodobnie będziesz chciał ugotować je z doładowaniem, aby nie przesadzić z ugotowanym mięsem, a jeśli gotujesz kurczaka, będziesz chciał gotować górną częścią do dołu, aby strona zewnętrzna nie była przesadzona, zanim wnętrze się ugotuje.
#3
+4
Carmi
2010-07-21 23:34:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie będę się zagłębiał w fizykę tego, ponieważ nie jest to zbyt interesujące. Zasadniczo na otwartym grillu podgrzewasz jedną stronę tego, co gotujesz, a ciepło ucieka z drugiej bok. Sam płomień jest również gorętszy ze względu na lepszy przepływ powietrza.

Kiedy zamkniesz grill, sam ogień jest chłodniejszy (ale wciąż wystarczająco, aby cię spalić), ale ciepło pozostaje zablokowane w grillu. W ten sposób uzyskujesz bardziej równomierne gotowanie i jest to faktycznie nieco szybsze, ponieważ otoczenie potrawy jest znacznie cieplejsze niż na świeżym powietrzu.

Istnieje również efekt drugorzędny polegający na zamknięciu grill zatrzymuje część dymu i nadaje potrawie wędzony smak.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...