Pytanie:
Jak przygotować cukinię / cukinię?
Johnny Maelstrom
2010-07-17 21:36:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Interesują mnie techniki przygotowywania cukinii? Swoje gotuję w gulaszu lub lekko smażę na brązowo. Czy są jakieś techniki przygotowania warzyw przed gotowaniem w tych stylach?

Siedem odpowiedzi:
#1
+4
Joe
2010-07-18 01:37:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy są jeszcze młode, grilluję je -

 • przycinam końce
 • pocięte na deski o grubości od 1/4 "do 3/8" (~ 1 cm)
 • wrzucić oliwę z oliwek
 • posypać solą
 • grillować na bezpośrednim ogniu
 • odwrócić, gdy pojawią się dobre ślady zwęglenia.
 • wyciągnij z grilla, gdy druga strona jest lekko zwęglona.

Wraz z wiekiem zaczyna się rozwijać wnęka na nasiona - możesz odciąć boki, pozostawiając w środku, ale nie jest po prostu tak słodkie.

Po prostu grillowanie z oliwą z oliwek i solą jest zdecydowanie moim ulubionym; bardzo pyszne.
#2
+3
JustRightMenus
2010-07-17 23:15:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby przygotować warzywo przed gotowaniem, zaleca się „wypłukanie” części goryczki. Nawet jeśli bakłażan nie jest szczególnie gorzki, jeśli używasz go w naczyniu, w którym potrzebujesz minimalnej dodatkowej wilgoci, będziesz chciał go przygotować w ten sposób.

Pokrój bakłażana na krążki (o odpowiedniej grubości) i posyp solą wszystkie plasterki. Pozostaw je na chwilę (20-30 minut?), A następnie użyj ręczników papierowych, aby wchłonąć wilgoć, która się wydostaje.

Zazwyczaj układam plasterki bakłażana z papierowymi ręcznikami pomiędzy nimi i kładę na wierzchu coś ciężkiego.

Czy to nie jest tylko opowieść o starych żonach, na pewno sól po prostu wysysa wodę?
Zgodziłbym się na cukinię. Goryczki nigdy nie jadłam w cukinii. Ale w przypadku bakłażanów to zdecydowanie dotyczy. Posuwam się nawet do * wyciskania * płynu. Im bardziej suche, tym lepiej brązowieją podczas smażenia. Ale jeśli to zrobisz, musisz je grubo pokroić. W przeciwnym razie wyciskając je po prostu skończysz z papką.
Lub po prostu kup nie gorzkie odmiany bakłażana.
#3
+3
bikeboy389
2010-12-15 00:32:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z posiekaną cukinią można robić fajne rzeczy. Przeciąć na pół wzdłuż i wyjąć pestki łyżką, a następnie posiekać na tarce lub za pomocą szatkownicy do warzyw.

Następnie można podsmażać z posiekaną cebulą i odrobiną oliwy z oliwek (dodając trochę curry może naprawdę ożywić).

Lub możesz zrobić coś w rodzaju placka / naleśnika. Nie mogę podać dokładnej techniki, ale chodzi o to, aby wymieszać posiekaną cukinię i drobno posiekaną lub posiekaną cebulę z odrobiną mąki i spoiwa jajecznego, a następnie usmażyć je na chrupiąco i złocisto na patelni. W tym przypadku, jeśli cukinia jest naprawdę soczysta, możesz najpierw wyciągnąć trochę soku (zawinąć w ściereczkę i wykręcić lub posolić i włożyć do durszlaka w celu odsączenia).

#4
+2
acrosman
2010-07-17 21:47:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W zależności od wielkości można je upiec i nadziać. Zrobiliśmy różne nadzienia, używając gotowanych grzybów, bułki tartej, miękkich serów i ziół (nie ma tutaj ustalonego przepisu, po prostu próbujemy to, co wydaje się dobrym pomysłem).

Zwykle kroimy je na pół ( wzdłuż) i wyciąć środek. Cukinię upiec na blasze do pieczenia w temperaturze 400 ° C, aż zacznie mięknąć (tylko trochę) i przygotuj nadzienie. Dodaj nadzienie i wróć do piekarnika, aż wszystko się zagrzeje.

Często robię to z naprawdę dużymi. Moje zwykłe nadzienie to przede wszystkim pieczeń (chociaż w przepisie na pieczeń używam części wykrojonej cukinii). Nie ma potrzeby wcześniejszego pieczenia z nadzieniem pieczeniowym.
#5
+1
Adam Shiemke
2010-07-17 22:16:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Smażę je na oliwie z oliwek. Bardzo dobrze reagują na wysokie temperatury, ładnie się rumienią. Zwykle jedz je tylko z czosnkiem i czarnym pieprzem, ale możesz użyć tego jako bazy do makaronu: usmażyć cukinię z cebulą na oliwie (dobrze przyrumienić), dodać czosnek, dodać pomidory, grzyby, krótko dusić, dodać zioła (majeranek, bazylia, ...), a zakończyć sercami karczochów. Wrzuć to na makaron, dodaj trochę fety lub parmezanu.

Jak gorący masz olej? Próbowałem je smażyć, ale stały się rozmoczone, wypełnione olejem i brązowymi brzegami.
#6
+1
technophile
2010-12-15 10:36:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lubimy ich używać w ratatouille; dobrze komponują się z takimi rzeczami jak żółta dynia, bakłażan, grzyby, pomidory itp. oraz tradycyjne przyprawy ratatouille.

#7
  0
cfouche
2010-12-14 14:08:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Metoda mojej teściowej (jeśli chcesz je zjeść jako dodatek do sałatek):

 1. Gotuj całą cukinię przez 11 minut max w lekko osolonej wodzie.
 2. Po ostygnięciu pokrój je na grube plasterki.
 3. Wrzuć pokrojone cukinie do durszlaka i pozostaw do odsączenia na 30 minut. lub tak - spływa sporo wody, a to oznacza, że ​​pozostają jędrne.
 4. Tuż przed podaniem włóż je do naczynia, dopraw solą i pieprzem do smaku, skrop octem z białego wina i oliwą olej.

Podawaj na zimno.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...