Pytanie:
Alternatywa mleczna w cieście naleśnikowym
Sam Holder
2010-07-18 13:56:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czego mogę użyć zamiast mleka w cieście na naleśniki? Czy mleko ryżowe czy sojowe zadziała? A co z naleśnikami szkockimi?

Trzy odpowiedzi:
#1
+7
TJ Ellis
2010-07-18 14:17:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mleko sojowe świetnie sprawdza się w naleśnikach. Mój podstawowy przepis na naleśniki to szklanka mąki, około szklanki mleka sojowego, łyżka lub dwie łyżki cukru i oleju warzywnego oraz kilka łyżeczek proszku do pieczenia. Świetnie sprawdza się, robi ładne, puszyste naleśniki. (Wiem, nie jest to „przepis”, a raczej lista składników w przybliżonych proporcjach, ale w ten sposób zwykle gotuję, eksperymentuję i uczę się na podstawie doświadczenia ...)

Edycja: Nie nie wiem o naleśnikach szkockich; Nigdy ich nie robiłem, ale patrząc na kilka przepisów, nie rozumiem, dlaczego by nie ... Mleko sojowe zachowuje się podobnie jak mleko w tego typu przepisach, jedyną różnicą jest to, że soja dodaje trochę wiązanie, że mleko mleczne nie (i może odrobina różnicy w smaku?)

Edit2: Haha, ok, więc moje „naleśniki” są bardziej podobne do twoich „szkockich naleśników” - jest takie szeroka gama „naleśników”, od naleśników po duże, puszyste… Więc tak, powiedziałbym, że soja z pewnością będzie pasować do naleśników szkockich; dla twoich „naleśników”, nadal podejrzewam, że byłoby dobrze. Do naleśników głównie potrzebny jest płyn (stąd w przepisie podany przez Ciebie przepis na mieszanie z wodą) - mleko służy głównie do dodania smaku; Wyobrażam sobie, że soja będzie działać dobrze.

#2
+5
nunu
2010-07-18 18:05:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często używam do naleśników mleka kokosowego lub śmietanki i jest pyszny. Czasami mleko ryżowe, ale ma tendencję do przywierania. Ok, jeśli myślę, że używasz teflonu.

#3
-1
kathleen
2013-06-27 07:24:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu użyj wody ... to takie proste.

Działa to tylko wtedy, gdy jesteś przygotowany na duże różnice w smaku i konsystencji tradycyjnych naleśników i jeśli używasz przepisu zawierającego tylko puder
To zadziałałoby, gdybyśmy robili naleśniki z mieszanki w pudełku. Ale ponieważ program operacyjny połączył się z przepisem na naleśniki od podstaw, ten _ nie działałby_ w ich zastosowaniu.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...